در حال بارگذاری ...
پرایمر کلرینیتد رابر (RZS-4115-1)

Project Description

پرایمر کلرینیتد رابر(RZS-4115-1)

این محصول  یک پوشش تک جزیی بر پایه رزین کلرینیتد رابر وپیگمنتهای ضد خوردگی می باشد این پوشش نفوذ پذیری خوبی داشته و نیزاین پوشش در برابر شرایط خورنده آب و هوای دریایی و آب از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.

فام :مطابق رال   
براقیت :مات
درصد وهیکل:%۶۲-%۵۶
درصد جامد حجمی :%۵۰- %۴۵
درصد پیگمنت و اکستندر:%۴۴- %۳۸
ضخامت فیلم خشک :µ۶۰-۵۰
ضخامت فیلم تر :µ۱۵۰-۱۲۰
وزن مخصوص :Kg/lit 6.1-4.1
ویسکوزیته : K120-110
زمان ماندگاری در ºC25 :۱۲ ماه
 قدرت پوشش تئوری: m2/kg 6-5
حلال رقیق کننده :تینر مخصوص کلرینیتد رابر رنگین زره سپاهان
نقطه اشتعال :Cº۲۷
مقاومت سالت اسپری:ASTM B-117) )250 ساعت
مقاومت رطوبت:ASTM D-2247) )250 ساعت
دماخشک شدن سطحیزمان اجرا لایه بعد
Cº۱۵۳-۴ ساعت۱۲ ساعت
Cº۲۵۲-۳ ساعت۸ ساعت
Cº۴۰۱-۲ ساعت۶ ساعت

زمان خشک شدن به ضخامت فیلم اعمال شده بستگی دارد ، تمامی داده های این کاتالوگ  بر اساس ضخامت فیلم خشک در شرایط آزمایشگاهی ارائه شده است.

این پوشش (در یک سیستم کلرینیتد رابر  )جهت حفاظت ازسطوح داخلی و خارجی  سازه های فلزی که درمعرض محیط های خورنده متوسط  تا شدید می باشند ،پل ها و سازه های فلزی که در تماس با آب هستند از قبیل بدنه کشتی و … میتوان استفاده نمود به علت مقاومت زیاد در برابر آب ،جهت پوششهای زیر آب بر روی فولاد و بتن پیشنهاد میگردد .سیستم رنگ کلروکائوچو برای مناطقی که در معرض حلالهای آلی ،اسیدهای اکسید کننده و با دمای بالاتر از ۷۰ درجه سانتیگراد قرار دارند پیشنهاد نمی شود. اسیدهای غیر اشباع ،چربیها ،روغن های حیوانی و گیاهی باعث متورم و نرم شدن این پوشش ها میگردد.

۱-۱: سطح مورد نظر می بایست به خوبی تمیز، خشک وعاری از هر گونه آلودگی باشد و مطابق با استاندارد ISO 8504:1992  آماده سازی گردد.روغن یا گریس می بایست مطابق با استاندارد SSPC-SP1 حلال شویی گردد.

۱-۲: سندبلاست سطح می بایست مطابق استاندارد Sa2 1/2(ISO 8501-1 :1998)  یا  SSPC- SP10 انجام گیرد. اگر مدت زمان بین سندبلاست واجرای این پوشش طولانی شد و زنگ زدگی سطح اتفاق افتاد ،سطح می بایست مجدداً سند بلاست گردد.

۱-۳: پروفایل µ ۵۰-۴۰  برای این سیستم پیشنهاد میگردد.

۲-۱: کلیه تجهیزات قبل از استفاده با تینر پیشنهادی  تمیز گردد .

۲-۲: پوشش مربوطه با میکسر قوی میکس شود.

۲-۳:جهت اجرا با اسپری هوا   ۵ تا۱۰ درصد تینر و برای اسپری بدون هوا ۵ درصد تینر پیشنهاد میگردد.

۲-۴: هر پالس رنگ آمیزی باید به موازات هم به کار برده شود ،بطوریکه هر پالس ۵۰ درصد سطح رنگ شده را با زاویه درست پوشش دهد.

۲-۵: جهت اطمینان از ضخامت مد نظر،  زوایا ،لبه های تیز،پرچها و قسمت های ناهموار مجدداً پوشش دهی گردد .

۲-۶:اگر اعمال سیکل از حداقل زمان Interval  این پوشش تجاوز کرد ، سختی سطح جهت چسبندگی لایه های بعد می بایست مد نظر قرار گیرد.

۲-۷: بلافاصله پس از استفاده کلیه تجهیزات شستشو گردد.

اسپری بدون هوا:قطر نازل :۰۱۹/۰-۰۲۱/۰  اینچ                             فشار خروجی: حداقل ۱۴۱ بار
اسپری هوا:قطر نازل :۸٫۱-۲٫۲  میلیمتر                                         فشار نازل: حداقل ۳-۵ بار
برس:۲۰-۳۰میکرون (جهت لکه گیری )
رولر : ۲۰-۳۰ میکرون (جهت لکه گیری )

دمای سطح حداقل ۳ درجه  بالاتر از نقطه شبنم باشد. برای اطمینان از سخت شدن پوشش ،دمای هوا و سطح می بایست بالاتر از ºC10 باشد. این پوشش در مناطقی که دچار واژگونی آب و هوایی گردیده و یا درشرایطی که سرعت باد از m/s 7 تجاوز کند نبایستی اجرا  گردد.

این پوشش قابل اشتعال بوده و باید دور از شعله و حرارت باشد و نیز مجری موظف است ضمن مطالعه و رعایت شرایط MSDS  این محصول ، در هنگام مصرف از ماسک مخصوص و دستکش ایمنی استفاده نموده و در محیط هایی که از تهویه مناسب برخوردارند عملیات اجرا انجام شود. همچنین باید در فضای سربسته و دور از اشعه مستقیم در دمای ۵-۳۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.

ارسال پیام به پشتیبانی